NSx01

Prezentowany obiekt zlokalizowany jest w Niepołomicach. Budynek powstał jako realizacja zapotrzebowania inwestorów na połączenie elementów tradycji z nowoczesnością.
Rzut o złożonym kształcie umożliwił skomponowanie bogatej formalnie bryły. Materiały zastosowane w projekcie to najwyższej jakości drewno naturalne, szkło hartowane, stal nierdzewna, aluminium oraz tynki mineralne silikonowe.
Połączenie formy i materiałów w tym średniej wielkości domu nie pozostawia wątpliwości, że inwestor oczekiwał czegoś więcej niż tylko dachu nad głową. Pokaźne przeszklenia parteru oraz szklany dach nad klatką schodową dostarczają dużo światła dziennego. Dzięki pakietom trójszybowym i szkłu niskoemisyjnemu wyeliminowany został typowy problem nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni.
Duże tarasy są łącznikiem pomiędzy przestrzenią domu a ogrodem. Ich zadaszenia w formie drewnianych belek i szkła pozwalają na użytkowanie w czasie deszczu. Dodatkowa wiata na samochód podnosi funkcjonalność domu i pozwala na szybkie parkowanie samochodu kiedy nie chcemy kożystać z garażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *